Wideofilmowanie Suwałki – film promocyjny Miasta Suwałki

wideofilmowanie suwałki

Film promocyjny – film o kulturze

Wideofilmowanie Suwałki to sztuka pracy nad obrazem i dźwiękiem. Firma 3FILM po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych w produkcji filmów promocyjnych i po raz kolejny realizuje film promocyjny na zlecenie Miasta Suwałki. Tym razem jest to film o kulturze.

Filmowanie w mieście Suwałki to ogromne możliwości dla producenta wideo. Założeniem spotu promującego miasto było ukazanie Suwałk jako wielobarwnej przestrzeni, w której realizuje się mnóstwo inicjatyw kulturalnych. Zadanie było o tyle ułatwione, że faktycznie Suwałki są miastem gdzie się dużo dzieje.

Zobaczcie film promocyjny Miasta Suwałki Naszego autorstwa. Realizacja 3FILM:

Jak powstawał film promocyjny Miasta Suwałki?

Film kulturalny – taką przyjęliśmy roboczą nazwę projektu, który otwierał przed Nami wielkie możliwości działania. Film o kulturze był dla Nas wyzwaniem głównie dlatego, że jako twórcy kultury chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony. Przecież film dotrze do ogromnej rzeszy widzów.

Wiedzieliśmy, że najważniejszy jest pomysł. Nasz był taki, że skoro wideofilmowanie to Nasza specjalność to Suwałki będę dla Nas planem filmowym jako całość. Wykorzystaliśmy więc kawałek miejskiej przestrzeni do realizacji zdjęć. Chcieliśmy pokazać to co charakterystyczne dla miasta. Stąd pomysł na wykorzystanie Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna tańczącego na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zespół pojawił się też w Suwalskim Ośrodku Kultury i na rondzie w północnej części miasta. Ta ostatnia lokalizacja spotkała się ze zdziwieniem i pozytywnym odbiorem kierowców.

wideofilmowanie suwałki

Wideofilmowanie Suwałki – bohater filmu promocyjnego

W założeniu w filmie chcieliśmy wykorzystać narratora, który opowie widzowi o bogactwie zasobów kulturalnych Suwałk. Zastanowiliśmy się chwilę i zapadła decyzja, że najlepszym wyborem będzie autentyczny bohater. Najlepiej znana osobowość ze świata kultury w Suwałkach. Wybór padł na Pana Roberta Śliżewskiego. Jest to choreograf, instruktor w Zespole Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Ma znakomitą aparycję i rewelacyjny głos. Pasował idealnie do Naszego klucza. Współpraca z Panem Robertem od samego początku przebiegała pomyślnie. Film promocyjny od razu zyskał na wartości.

Kultura w Suwałkach – co tu się dzieje?

Scenariusz zakładał pokazanie wszystkich najważniejszych elementów życia kulturalnego Suwałk. Pokazanie całego wachlarza tanecznego, muzycznego, malarskiego, rzeźbiarskiego i ogólnie mówiąc kulturalnego Suwałk było zadaniem trudnym. Głównie dlatego, że spot ma być krótki a w Suwałkach tych wydarzeń i przedsięwzięć kulturalnych jest bardzo dużo. Ale my lubimy wyzwania i wiedzieliśmy, że podołamy zadaniu.

Wykorzystaliśmy w filmie ujęcia między innymi z flagowej imprezy miasta jaką jest Suwałki Blues Festiwal. To wydarzenie z długą tradycją, które jest wizytówką miasta. Na SBF zjeżdżają się fani bluesa z całego świata. Jest to dla nich kilkudniowy event, na którym mogą posłuchać swoich ulubionych wykonawców.

Ale poza ogromnym wydarzeniem w filmie umieściliśmy też ujęcia z pokazów tanecznych grup młodzieżowych działających przy Suwalskim Ośrodku Kultury. To istotny element z dwóch powodów. Po pierwsze: wizualnie wygląda znakomicie, a po drugie: być częscią filmu promocyjnego włąsnego miasta to też wielka sprawa dla młodych artystów.

Filmowanie wydarzeń kulturalnych w mieście Suwałki było wyjątkowo przyjemne ponieważ tu naprawdę dużo się dzieje.

juwenalia suwałki

Film promocyjny jest wizytówką, którą warto się pochwalić

Firma 3FILM znana jest z tego, że robi filmy wkładając w to całe serce. Staramy się w sposób kreatywny ukazać obrazowi wyjątkowy 'film look’ czyli sprawić by wyglądał tak jak najlepsze kinowe produkcje. Naszą filozofią jest opracowywanie takich filmów, które zostaną na długo w pamięci widza. Rozpiera Nas duma kiedy myślimy sobie, że po raz kolejny jesteśmy twórcami filmu promocyjnego Miasta Suwałki. Bycie zauważonym we własnym mieście to szczególne wyróżnienie.

W filmie, który prezentujemy powyżej bardzo ważnym elementem jest warstwa dźwiękowa. Tu szczególnie dużo czasu poświęciliśmy na opracowanie ścieżki audio. Dla fanów dźwięku polecamy oglądać Nasz film promocyjny na dobrych głośnikach. Wówczas zrozumieją Państwo ile pracy włożyliśmy w ten film.

Najważniejszym i trudnym do okiełznania wyzwaniem było jednak wyciągnięcie esencji z tak dużej ilości materiału jaki mieliśmy umieścić w filmie. Z jednej strony chcieliśmy pokazać szczere bogactwo kulturalne Suwałk z drugiej zachować dynamikę filmu, który docelowo ma być częścią kampanii promocyjnej miasta. Film o kulturze Suwałk będzie dystrybuowany w kinach w największych miastach Polski. Cel – ściągnięcia do Suwałk jeszcze większej liczby gości, turystów i osób, które jeszcze tu nie były.

A co jeszcze można zobaczyć w Suwałkach?

koncert w Suwałkach

Co roku w sierpniu odbywa się Suwałki Blues Festival, przyciągający fanów muzyki bluesowej z całego świata. Innym ważnym wydarzeniem jest Suwalski Jarmark Folkloru, gdzie można podziwiać tradycyjne tańce, muzykę i rzemiosło ludowe. Festiwal Literacki „Patrząc na Wschód” gromadzi miłośników literatury, oferując spotkania z pisarzami i warsztaty. Miasto obfituje także w wystawy artystyczne w Suwalskim Ośrodku Kultury oraz liczne koncerty i spektakle teatralne, które czynią Suwałki dynamicznym centrum kulturalnym regionu.

Jak dojechać do Suwałk?

Dzięki drodze ekspresowej S61, będącej częścią trasy Via Baltica, Suwałki mają bezpośrednie połączenie z Warszawą, a także z krajami bałtyckimi i Finlandią. Regularne kursy autobusowe łączą Suwałki z większymi miastami Polski, takimi jak Białystok, Olsztyn czy Gdańsk.

Miasto posiada również nowoczesny dworzec kolejowy, z którego odjeżdżają pociągi do Warszawy, Białegostoku i innych kluczowych miast. W planach jest także rozwój połączeń kolejowych w ramach Rail Baltica, co jeszcze bardziej usprawni komunikację międzynarodową.

Dla podróżujących z dalszych zakątków, najbliższymi portami lotniczymi są lotnisko w Wilnie oraz lotnisko w Warszawie, oba oferujące dogodne połączenia z Suwałkami. Lokalne usługi komunikacji miejskiej zapewniają wygodny transport w obrębie miasta i do okolicznych miejscowości. Suwałki, dzięki rozwiniętej infrastrukturze transportowej, stanowią ważny węzeł komunikacyjny w regionie.

Film promocyjny miasta – ważny element komunikacji

Miasta powinny robić filmy promocyjne, ponieważ są one skutecznym narzędziem do przyciągania turystów, inwestorów i nowych mieszkańców. Filmy te pozwalają na przedstawienie unikalnych cech i atrakcji miasta w sposób dynamiczny i angażujący, co jest trudne do osiągnięcia za pomocą tradycyjnych form reklamy.

Filmy promocyjne mogą ukazać piękno krajobrazów, bogactwo kulturowe, infrastrukturę oraz możliwości biznesowe, jakie oferuje miasto. Wizualne i emocjonalne przekazywanie tych informacji buduje pozytywny wizerunek i wzmacnia markę miasta.

Ponadto, filmy łatwo rozpowszechniają się w mediach społecznościowych, docierając do szerokiego grona odbiorców na całym świecie. Mogą być wykorzystywane podczas targów turystycznych, konferencji i innych wydarzeń promocyjnych, zwiększając zasięg i skuteczność działań marketingowych.

Profesjonalnie wykonane filmy promocyjne mogą również wzmacniać lokalną dumę mieszkańców, pokazując miasto jako atrakcyjne i dynamiczne miejsce do życia. Dlatego inwestycja w tego typu produkcje jest kluczowa dla nowoczesnych strategii promocji miejskiej.

Scroll to Top